Naši partneri
04-05-2011
 

Zaregistrovali ste aj vy prob-lémy s dodávkou niektorých indukčností od firmy Murata? Portfólio  Würth Elektronik ...

viac...
06-08-2009

 

Priemyselné kufríky Hofbauer nie sú len prepravné obaly pre tovar. Sú to praktické produkty, ktoré v sebe zahrňajú dokonalú  ...

viac...
26-06-2008

Trápi Vás teplota stabilizátorov 78xx? AIMTEC uviedol na trh novú radu DC/DC  meničov, ktorými môžete nahradiť lineárne regulátory ...

viac...
07-02-2008

Ako vybrať vhodnú indukčnosť? Würth Elektronik ponúka praktické rady pri výbere výkonových indukčností pre DC/DC prevodníky ...

viac...

EasyCom - distribútor elektronických súčiastok


2005-02-07 09:48:11
RTL8019AS - Low Cost chip pre sieťovú komunikáciu.

Riešite problém komunikácie po sieti? Potrebujete lacný a spoľahlivý chip, ktorý vyrieši tieto problémy? Vsaďte na najznámejšieho výrobcu sieťových kariet – Realtek, ktorý má v ponuke aj samotné chipy!

Obvod RTL8019AS je vysokointegrovaný ethernet kontrolér, ktorý ponúka jednoduché riešenie pre implementáciu Plug and Play NE2000 kompatibilného adaptéra s full-duplexovou funkciou.

S funkciou trojstupňovej kontroly vypnutia zdroja je ideálnou voľbou pre sieťovú jednotku systému GREEN PC. Funkcia full-duplex umožňuje súčasne odosielať a prijímať dáta cez skrútenú dvojlinku do sieťovéhu prepínača. Táto funkcia nielenže zvyšuje šírku prenášaného pásma z 10 na 20Mbps, ale zabraňuje tiež problémom znižovania výkonu charakteristického pre CSMA/CD Ethernet protokol. Plug and Play funkcia Microsoftu môže zbaviť užívateľa komplikácií s konfiguráciou adaptéra ako napr. prerušenie, vstupno výstupné adesy a konfigurácie pamäte (IRQ, I/O), atď. Avšak pre špeciálne aplikácie, ktoré nevyužívajú funkciu Plug and Play, je možné využiť jumper alebo jumperless voľbu, ktorú obvod RTL8019AS taktiež podporuje.

Pre úplné zabezpečenie Plug and Play riešenia využíva RTL8019AS autodetekciu medzi integrovaným 10BaseT vysielačom, BNC a AUI medzistykom. Okrem toho 10BaseT vysielač automaticky koriguje chyby polarity na svojom prijímacom páre. Navyše možnosť voľby medzi 8 prerušeniami IRQ a 16 vstupno/výstupnymi adresami zabezpečuje výbornú flexibilitu pri konfigurácii.

RTL8019AS podporuje 16k, 32k a 64k byte BROM a flash memory interface. Tiež ponúka funkciu „page mode“, ktorá podporuje BROM až do 4M-byte so systémovou pamäťou len 16k-byte. Príkaz blokovania umožňuje uvoľniť pamäť aj na iné použitie (napr. EMM386) po aktivácii programu BROM do pamäte.

RTL8019AS má zabudovanú 16k-byte SRAM v samostatnom chipe, čo zabezbečuje užívateľsky priateľské funkcie.

K chipu RTL8019AS odporúčame použiť 10 Base Ethernet Transformator FB2022 od výrobcu Bothhad.

Vzorky chipu RTL8019AS a ethernet transformátora FB2022 sú u nás skladom k dispozícii.

Okrem horeuvedeného obvodu dodávame samozrejme aj iné obvody od firmy Realtek, či už iné ethernet kontroléry, kontroléry pre spínače, bezdrôtovú sieť a zvukové karty. Kompletné technické údaje nájdete na stránke výrobcu - REALTEK, prípade si ich môžete vyžiadať na adrese tech@easycom.sk.

    z 12    
Ďalšie Novinky